Deváťáci navštívili Anglii

Deváťáci navštívili Anglii

 

 Dne 18.5. jsme se letecky vydali směr Anglie. Strávili jsme zde 5 dní nabytých zážitků a vzpomínek. Po celou dobu našeho pobytu v Anglii nás provázel průvodce Jerry, který nám předával zajímavé informace o daných místech a poskytl nám různé typy co navštívit v Anglii.

 V den příletu jsme se vydali do čínské čtvrti Soho, kterou jsme si prošli a pochutnali si na večeři. Cestou na hotel jsme šli přes náměstí Piccadilly Circus, kde se některým podařilo ztratit, vše ale dobře dopadlo a nikoho jsme tam nenechali.

 Druhý den jsme jeli vlakem do Brightonu, kde jsme navštívili akvárium Sea Life. Poté jsme měli rozchod, kdy jsme si dali něco k snědku a někdo navštívil casino, jiní dali přednost sednout si na pláž. Následně jsme se přesunuli ke křídovým útesům, kde jsme se prošli a pak už byl čas vrátit se zpátky na hotel.

 V pondělí bylo hlavně o chození po Londýně. Nejprve jsme byli na lodích na Temži, potom jsme šli na London Eye, odkud jsme měli výhled na Londýn. Následně jsme přešli k Tower Bridge, do kterého jsme se podívali v rámci rozchodu, pokračovali jsme přes Garden at 120, okolo katedrály sv. Pavla a Elizabeth tower s Big Benem až k Buckinghamskému paláci. Na něm byla vlajka, která oznamovala, že je král Karel III. přítomen. Ve zbytku dne jsme navštívili Oxford street.

 Předposlední den našeho výletu jsme vyjeli do Oxfordu. Tam jsme se prošli univerzitními kolejemi, mohli jsme si koupit originální mikinu Oxfordské university. Nahlédli jsme i na nádvoří, kde se točil Harry Potter. Měli jsme možnost navštívit Ashmolean museum. Během rozchodu šla část na lodičky, což byla pro nás velká zábava. V Oxfordu začalo trochu pršet, ale nebyla to žádná velká průtrž mračen, kterou bychom nezvládli. Poté už zbývalo jen návrat na hotel.

 Poslední den byl deštivý. Prošli jsme se Kensingtonskými zahradami, došli jsme se podívat na památník Diany. Potom jsme měli možnost navštívit buď přírodovědné nebo technické muzeum. Část se vydala do Dungeonu, strašidelného domu poblíž London Eye. Tam jsme se dozvěděli o historických událostech Londýna. Chvílemi to vypadalo, že se budeme vracet bez pana učitele Kisbyho a paní vychovatelky Šafratové, nic se jim naštěstí nestalo a ve zdraví se vrátili zpět. Následně už byl čas pomalu se začít přesouvat směrem na letiště, na vlakové nádraží jsme se prošli kolem Temže, měli jsme možnost nahlédnout do Tate Modern Gallery. Pak už zbýval pouze přesun na letiště a následný let domů.

 Výlet jsme si všichni velice užili, získali jsme zážitky, které si budeme vyprávět na třídních srazech. Poznali jsme cizí zemi, zjistili jsme, jak lidé v Anglii žijí a třeba se tam někdo zase pojede podívat a poznat další část Spojeného království. Zažili jsme jak krásné slunečné počasí, tak ale i to typické deštivé.

Děkujeme panu učiteli Kisbymu, paní učitelce Sloupové a paní vychovatelce Šafratové, že jsme se mohli podívat do Anglie.

 

Vendula Musilová, Tereza Pánková, Tereza Pazdírková

Škola

ZÁKLADNÍ ŠKOLA SEZIMOVO ÚSTÍ, ŠKOLNÍ NÁMĚSTÍ 628, OKRES TÁBOR
Školní náměstí 628, 391 02 Sezimovo Ústí

IČO: 00582620
Bankovní spojení: 0704047309/0800
Datová schránka: 6nwmsbs

Tel.: 381 275 188
e-mail: info@zs2su.cz

Poslední příspěvky