Páťáci a cukrovka…

Kde se tvoří inzulin? Jaký je rozdíl mezi cukrovkou prvního a druhého typu? Kolik cukru má obyčejná houska? Nebo jak pomoci kamarádovi při hypoglykemickém šoku? Že odpovědi na tyto otázky nevíte? Naši páťáci by Vám poradili. V úterý 7. května se totiž zúčastnili sezení, které se týkalo tématu cukrovky.

Hned v osm hodin se oba ročníky sešly v jedné třídě, kde je přivítal usměvavý pan Ing. Vichta, tatínek jednoho z našich žáků. Sám diabetem jako žák základní školy onemocněl a uvědomuje si, že rozšířit povědomí o této civilizační chorobě je na místě. Proto jsme si s ním zopakovali, jak probíhá trávicí proces, a vysvětlil nám, že cukry člověka obklopují a bez nich by naše tělo nebylo schopno fungovat. Pomocí ilustrací všem přítomným ukázal, co se s naším tělem děje, když onemocníme cukrovkou, nezapomněl zmínit zásady, jež musí nemocný dodržovat, poukázal na důsledky neléčení této choroby a poradil nám, jak se zachovat, když se setkáme s někým s hypoglykemickým záchvatem.

Pětačtyřicet minut uteklo jako voda a bylo třeba se s panem inženýrem rozloučit. Odnesli jsme si mnoho cenných informací a jsme moc rádi, že mezi nás zavítal. Moc děkujeme za prezentaci a poutavé povídání! Věříme, že podobných informacemi nabytých akcí nás bude čekat více!

předcházející

ZÁKLADNÍ ŠKOLA SEZIMOVO ÚSTÍ, ŠKOLNÍ NÁMĚSTÍ 628, OKRES TÁBOR