Páťáci se s Agnes vydali na Zakázanou horu…

Ve středu 29. května 2024 se naši páťáci vypravili do městské knihovny, aby zde zmapovali dobrodružný příběh Veroniky Hurdové Agnes a Zakázaná hora.

Na začátku nás přivítala již tradičně usměvavá paní lektorka a seznámila nás s jedenáctiletou Agnes, která bohužel ještě neodhalila svoji výjimečnou vlastnost a bojí se, aby neskočila v říši stínů. Mapovali jsme její kroky až na vrchol Zakázané hory, přičemž každou splněnou úroveň jsme promítli do našeho světa a povídali si o ní. Kniha mnohé zaujala natolik, že si ji u paní knihovnice chtěli zamluvit. Avšak zájemců bylo hned několik, tedy kdo dřív přišel, ten dřív mlel.

Lekce utekla jako voda a bylo na čase knihu opustit. Loučení to nebylo jednoduché – po prázdninách z nás budou už šesťáci a pro druhý stupeň zatím podobné akce nejsou připraveny. Ale i tak jsme si všichni k publikacím vybudovali nějaký vztah a v knihovně jsme jistě nebyli naposledy!

 

Škola

ZÁKLADNÍ ŠKOLA SEZIMOVO ÚSTÍ, ŠKOLNÍ NÁMĚSTÍ 628, OKRES TÁBOR
Školní náměstí 628, 391 02 Sezimovo Ústí

IČO: 00582620
Bankovní spojení: 0704047309/0800
Datová schránka: 6nwmsbs

Tel.: 381 275 188
e-mail: info@zs2su.cz

Poslední příspěvky