3.A a Den s Andersenem

V pátek 22. 3. se konala jako každý rok celorepubliková akce Noc s Andersenem. My jsme si ji přizpůsobili na Den s Andersenem a věnovali jsme ho panu E. Petiškovi.

Ráno jsme si zavzpomínali na školkovská léta a podívali jsme se na pohádku Krteček a kalhotky.

Potom jsme se rozdělili do skupinek, které se střídaly celý den při plnění různých úkolů. Děti vyplňovaly pracovní listy ke Krtečkovi a malovaly mu nové kalhotky, vymýšlely příběh podle obrázku z knížky, četly kapitoly z knížky a potom k nim malovaly obrázek. Také poslouchaly ukázku o hradu Karlštejn a vyráběly záložku. Bylo toho opravdu hodně.

Každá skupinka průběžně vytvářela svůj plakát o dnu, který prožila. Výtvory se moc povedly a tak jsme si o nich na závěr krátce povídali.

Den s Andersenem se stal už tradicí a vždy si ho pořádně užijeme!