Moje rodina

Co je to rodina? Kdo ji tvoří? Potřebujeme ji?
Tyto a další otázky jsme si pokládali při hodinách prvouky. Téma jsme zakončili celodenním projektem.
Děti si připravily povídání o členech rodiny, kteří je něčím zaujali nebo kteří umí něco zvláštního. A tak jsme se dověděli o strýci malířovi, dřevosochaři či cestovateli, o dědovi astronomovi, babičce pekařce dortů nebo sestřenici, která umí čínsky. Některé děti si pro své povídání vybraly tatínky. Jednoho proto, že renovuje veterány, druhý opraví kdeco a další hodně sportuje.
Abychom se ve svých rodinách dobře orientovali, sestavil si každý rodokmen své rodiny. Některé děti si práci dokončily za pomoci rodičů doma. Díky rodokmenu si uvědomily, že babička i děda mají také jméno a příjmení.                                                                                                                                      Když měly děti vybrat činnost, kterou dělají s rodinou nejraději, jednoznačně vyhrál pohyb, ať už v podobě pěší turistiky, cykloturistiky nebo pobytu na hřišti, v bazénu i na zahradě.
Shodli jsme se na tom, že ať děláme, co děláme, důležité je, že jsme s našimi blízkými všichni spolu.

tř. učitelka Radka Panská