Můj vlastní komiks

Komiks je určitě kategorie knížek, které jsou oblíbené  téměř v každém věku.

Co ale když si budeme chtít vytvořit komiks podle své vlastní fantazie od začátku až do konce?

A do toho jsme se právě ve 3.A pustili. A nutno dodat, že nás to opravdu bavilo. Až tak, že jsme si náš projekt na jedno dopoledne rozhodli prodloužit o další den. Ale vraťme se na začátek.

V pátek 29. 9. si děti donesly do školy různé knížky s komiksy. Zjistili jsme, že komiks má mnoho podob – od oblíbených Pokémonů a různých superhrdinů, přes Barbánka až k Rychlým šípům. Začetli jsme se do nich v rámci čtenářské dílny.

Povídali jsme si o tom, co ho odlišuje od jiných knížek, čím vyniká, proč je tak oblíbený. Potom jsme zhlédli návod, jak si komiks vytvořit.

Konečně jsme mohli začít tvořit… S vervou jsme se pustili do práce. A nebyla to práce vůbec jednoduchá. Naše úsilí se ale vyplatilo a vznikla spousta výtvorů, o kterých si jejich autoři mohou hrdě říct: To je můj vlastní komiks.

Martina Klímová