Naše škola

V pondělí 26. září se v první třídě točilo všechno kolem školy.

Jelikož je to už téměř měsíc, co prvňáci navštěvují školu, už se tu pěkně rozkoukali, skamarádili se se svými spolužáky, ale i s dětmi z jiných tříd. Spoustu jsme si toho o škole již pověděli a dokonce okoukli i školu ze všech stran. Tento den měl za úkol shrnout všechny naše poznatky, utřídit získané informace a ukázat, že školák se neztratí ani ve velké škole a zná i pravidla chování jako každý správný žák.

Naše hravé dopoledne začalo s panem fotografem, který nás na památku zvěčnil ve školních lavicích. Pokračovalo písničkami a básničkami o škole. Naučili jsme se i jednu novou, s názvem „Naše škola.“ Potom jsme si povídali o škole, o tom jak vypadá zvenku i uvnitř, jak se máme chovat při vyučování či o přestávce. Pracovali jsme ve skupinách a odpovídali na všetečné otázky paní učitelky. Nechybělo ani výtvarné ztvárnění naší školy.  Na závěr nás čekalo vyhodnocení naší celodopolední práce a na některé čekala i sladká odměna. Tečkou celého školního dopoledne bylo dočerpání sil v jídelně, kde pro nás paní kuchařky připravily dobrý oběd.

Třídní učitelka J. Dvořáková

předcházející