Co vypráví les

V pátek 23. září jsme se sešli v 13,00 hodin před školou, abychom vyrazili na 1.celodružinovou akci v tomto školním roce. Byla to procházka naučnou stezkou Nechyba – Co vypráví les. Ze školy jsme vyšli téměř všichni ze čtyř oddělení Školní družiny. Šlo nás 80 dětí a 4 paní vychovatelky! To je banda, co? Rozšířili jsme si znalosti o přírodě, dozvěděli  jsme se zajímavé informace o historii a okolí našeho města. Vyzkoušeli jsme si kolik je nás potřeba k objetí starobylé lípy, památného stromu Sezimova Ústí… Štěstí stálo na naší straně a tak jsme mohli, zcela z blízka, pozorovat daňky v místní oboře a užívat krásného místa. V lese a na hřišti Pod květinou jsme si pohráli. Na programu byly po celou cestu hádanky, skrývačky, schovávačka Káně a soutěžení a tvoření se šiškami, čas byl i na stavění domečků pro lesní skřítky. Jak je vidět na fotkách, proběhl i slibovaný piknik, tradičně u rybníku Plocek. A dokonce se letos náš program rozšířil o Stezku naboso! Tu v lese u hájovny vytvořily děti z LDT OMS Tábor. Za to jim moc děkujeme, byla skvělá a užili jsme si ji!!! Počasí nám přálo, sluníčko svítilo a pláštěnka nebyla potřeba! Náladu jsme měli víc než dobrou a s písničkou na rtech jsme tento okruh hravě zvládli. Rozzářené dětské oči byly krásnou tečkou za  povedenou společnou akcí!

V měsíci říjnu se můžeme těšit na turnaj v míčové hře Na zajíce.

Vychovatelky a děti ŠD

 

 

 

předcházející

Škola

ZÁKLADNÍ ŠKOLA SEZIMOVO ÚSTÍ, ŠKOLNÍ NÁMĚSTÍ 628, OKRES TÁBOR
Školní náměstí 628, 391 02 Sezimovo Ústí

IČO: 00582620
Bankovní spojení: 0704047309/0800
Datová schránka: 6nwmsbs

Tel.: 381 275 188
e-mail: info@zs2su.cz