Co vypráví les

Dnes, v pátek 22. 9. 2023, proběhla první „celodružinovka“. V 13,00 hodin jsme se sešli před školou a vyrazili ven. Co vypráví les, je tradiční a u dětí oblíbená akce. Turistická procházka vede známým prostředím Sezimova Ústí směrem k hájovně a dál lesem kolem místní obory naučnou stezkou Nechyba…na trase je naplánováno několik zastavení pro hry, tvoření v lese a rozšíření znalostí o přírodě. První je u místa zvané „Borovice“, zde probíhalo zahájení akce a na rozehřátí bylo několik hádanek s lesní tematikou. Aby se dětem dobře šlapalo a cesta rychle utíkala, hráli jsme hru Signály a zpívali Arizonu. Pozorování zvířat v oboře, je při tak velkém počtu dětí, které se akce zúčastnily skoro nemožné. I letos nám štěstí přálo a alespoň z dálky jsme zahlédli daňky, muflony a jeleny. Dále jsme hráli lesní houbičkové pexeso, odpovídali na záludné otázky např.: „Víte, kolik vlků žije v České republice?“ A díky písmenkovému kvízu jsme zjistili, jak se jmenuje pohoří Jižních Čech. U krmelce došlo na tradiční šiškové tvoření a u rybníku nazývaným Plocek proběhl slibovaný piknik a další hra. A to Na lesníka. Akce byla naplánovaná až do 17,00 hodin, nebylo kam chvátat, hráli jsme si i na hřišti Pod květinou a v přilehlém lese stavěli chýše, bunkry a domečky pro skřítky. Některé děti si prošly Stezku naboso. Počasí nám přálo! Náladu jsme měli víc než dobrou a s úsměvem na rtech jsme tento okruh hravě zvládli. Rozzářené dětské oči byly krásnou tečkou za první povedenou společnou akcí!

V měsíci říjnu se můžeme těšit na turnaj v míčové hře Na zajíce a na besedu ke Dni stromů.

Vychovatelky a děti ŠD

předcházející

následující

Škola

ZÁKLADNÍ ŠKOLA SEZIMOVO ÚSTÍ, ŠKOLNÍ NÁMĚSTÍ 628, OKRES TÁBOR
Školní náměstí 628, 391 02 Sezimovo Ústí

IČO: 00582620
Bankovní spojení: 0704047309/0800
Datová schránka: 6nwmsbs

Tel.: 381 275 188
e-mail: info@zs2su.cz

Poslední příspěvky