Den s Andersenem v 5. A

Po dvouleté přestávce jsme se v pátek 1. dubna mohli vrátit k projektu Noc s Andersenem. Pro tento rok jsme udělali malou změnu a místo noci jsme s panem Andersenem strávili dopoledne.

V první části dopoledne jsme se věnovali knihám a čtení. Už během týdne si děti ve skupinkách připravovaly ztvárnění vybrané knihy. Některé skupiny zvolily loutkové divadlo, jiné příběhy zahrály samy. Bylo vidět, že přípravě věnovaly značné úsilí, a právem za svá vystoupení sklidily bouřlivý potlesk.

Potom jsme udělali ve třídě výstavku knih, které si děti do školy v pátek přinesly. Úkolem každého bylo napsat dopis jako hlavní hrdina své knihy. Dopisy složené do vlaštovky přistály u spolužáků, kteří si je přečetli a snažili se zařadit je ke správné knize.

A protože na pátek 1. dubna připadl také Mezinárodní den ptactva, patřila druhá část dopoledne opeřencům. Děti luštily křížovku, šifru, poznávaly ptactvo, které je možné v Česku spatřit, a seznámily se také se zvonkem zeleným – ptákem roku 2022.

Páteční dopoledne uteklo velmi rychle a všichni během něj plnili úkoly se zápalem a nadšením. Za svoje výkony si zasloužili pochvalu a sladkou odměnu.
Doufám, že si děti uvědomily, že čtení knih je zábava a že čas strávený s knihou není ztracený čas.
třídní učitelka Radka Panská