Deváťáci v Temelíně

V úterý 10. října vyrazily deváté ročníky se svými třídními učiteli na svou první letošní exkurzi. Cílem cesty byl Týn nad Vltavou a jaderná elektrárna Temelín. Děti se dozvěděly prostřednictvím zajímavých krátkých filmů spousty informací o chodu a fungování jaderné elektrárny. Součástí exkurze byla též stabilní obrazová výstava s popisem, interaktivní výstava, kde si mohli žáci a žákyně vyzkoušet prakticky znalosti nabyté při fyzice. Na závěr jsme dostali 3D brýle, v nichž jsme prožili virtuální prohlídku celé elektrárny, viděli jsme místa, kam se normálně nikdo z nás, pokud nejsme zaměstnancem, nedostane. To byla asi nejzajímavější část celé exkurze. Celá exkurze byla pro všechny velice přínosná a pro mnohé jedinečným zážitkem. Třeba se někdo z deváťáků nechal inspirovat pro své budoucí povolání.