Dubínek slaví 10 let

V září tomu bylo 10 let, co vznikl náš dětský lidový soubor. Během těchto let se děti naučily tradiční tance, písně a hry, které jsou předávány z generace na generaci. Naše vystoupení přinášelo nejen radost a zábavu divákům, ale také sloužilo k uchovávání a šíření kulturních tradic. Souborem za tyto roky prošla řada tanečníků, zpěváků a muzikantů, vystupovali jsme nejen na různých místech České republiky, ale i v zahraničí. Členové souboru měli možnost setkat se s jinými soubory z různých regionů a zemí a navázat tak přátelství a pevná pouta. Naše zpěvačky se zúčastnily pěveckých soutěží, na kterých opakovaně zaznamenaly velký úspěch. Věříme, že se našemu souboru bude dařit i nadále a bude mít možnost i v dalších letech těšit diváky.

Další desetiletku jsme v září zahájili festivalem v Kolíně, kde se konalo setkání baráčníků z celé České republiky.  Vystoupili jsme pro diváky dvakrát, nejprve v domě seniorů a po průvodu městem i na náměstí Kolína. Navštívili jsme i místní muzeum, kde se nám moc líbilo.

V polovině října jsme přivítali v našem městě krumlovský soubor Pětilístek. Zázemí jsme měli v naší škole, kde jsme připravovali i společný program. Užili jsme si nejen společné spaní v tělocvičně, ale také výpravu na Kozí Hrádek. Pro seniory města jsme zahráli, zazpívali a ukázali naše pásma.  Bylo to krásné setkání, na které budeme dlouho vzpomínat.

Zapsala Andrea Lacinová