Exkurze do televizního studia 11.6.2024

V úterý 11. června 2024 se mohli redaktoři školního časopisu Zvoní!!! za odměnu účastnit zajímavé exkurze v televizním studiu v Národním technickém muzeu v Praze. Spolu se svými spolužáky, kteří vyhráli soutěž o nejlepší zpracování projektu Voda a účastnicí krajského finále soutěže ve finanční gramotnosti si mohli vyzkoušet práci moderátora před opravdovou kamerou v opravdovém televizním studiu. Níže jsou uvedeny reportáže z akce některých účastníků a zároveň redaktorů školního časopisu:

Exkurze v televizním studiu
V úterý 11.6. 2024 se skupina redaktorů našeho školního časopisu vydala do Prahy navštívit Národní Technické muzeum. Výpravu doplňovali výherci projektu Voda a finalistka krajského kola soutěže ve finanční gramotnosti. Výlet začali nákupem vstupenek do vlaku a pak už je jen čekala jízda plným vlakem.Nekoupili si totiž místenky a nebylo místo kam si sednout.
V muzeu se po hodinové cestě se skupina posilnila svými svačinami a pak se hned vrhla do expozic. Výstavy byli zajímavé, a dokonce tam měli i místnosti s krátkým filmem. Je tam i obrovský sál kde jsou vystaveny stará auta, motorky, letadla, lokomotivy ale i kola.
Po zajímavé prohlídce je už čekalo televizní natáčecí studium. Bohužel se dozvěděli že tam nefunguje zvukové zařízení, a tak si to se zvukem museli natočit sami na fotoaparát. Všichni zkusili jaké to je být hlasatelem před kamerou v opravdovém televizním studiu. Nebylo tak hrozné jak si někteří mysleli, dokonce je to i bavilo. Po skončení je čekala jen cesta zpátky a to si někteří dokonce našli i místa, kde sedět, takže byli rádi že nemusí namáhat své nohy.
Josef Štrobach, účastník exkurze

Konečně je to tady. Naše skupina redaktorů a výherců Projektu Voda se vydali 11. června do Národního Technického muzea aby si společně vyzkoušeli poprvé stát před televizní kamerou. Ráno se všichni sešli před budovou táborského nádraží. Cesta tam byla zajímavá.Nikdo nepočítal, že ve vlaku bude plno a žáci museli stát, ale jim to nevadilo. Cesta až do muzea trvala cca jeden a půl hodiny. Nejdřív si celá skupina žáků se dvěma učiteli prošla přízemím, kde byla expozice o dopravě, foťácích, chemii i o slavném architektovi Santinim. V dalším patře byla elektronika v domácnosti a v posledním patře bylo to hlavní: bývalé televizní studio České televize. Bohužel ten den jim přestalo fungovat zvukové zařízení, ale to žáky nějak neodradilo od toho být před kamerou. Každý dostal zapůjčený text a v momentě kdy kameraman mávl rukou začalo se natáčet. Všem to šlo dobře a jednomu redaktorovi z řad účastníků dokonce řekli, že by mohl být rovnou profesionální moderátor. Na hlavním nádraží si každý koupil větší nebo menší svačinku a jelo se domů. Cesta nazpátek byla lepší protože už si každý měl kam sednout.
Ondřej Špaček 7.B

V úterý 11.6.jsme vyjeli z Tábora směr Praha.
Cestou jsme sice stáli, ale i tak to byla příjemná cesta.
Vystoupili jsme v Praze na Hlavním nádraží a dále jsme pokračovali metrem a tramvají. Když jsme dorazili do Národního technického muzea, tak jsme si dali krátkou přestávku a po posilnění jsme se vydali do prvních expozic.
Prohlédli jsme si spoustu krásných věcí a objektů a také jsme se dozvěděli spoustu nových informací. Potom jsme pokračovali do největší haly se starými dopravními prostředky. Nejvíce nás zaujaly motorky a lokomotivy. A pak přišlo to hlavní: šli jsme do nahrávacího televizního studia, kde jsme si vyzkoušeli jak mluvit před kamerou a jak to v nahrávacím studiu chodí. Také jsme si natočili krátkou reportáž o Národním technickém muzeu.
A tak jsme nadšeni jeli z Národního technického muzea zpátky domů do Tábora.
Zuzka Steinerová 7.B

Škola

ZÁKLADNÍ ŠKOLA SEZIMOVO ÚSTÍ, ŠKOLNÍ NÁMĚSTÍ 628, OKRES TÁBOR
Školní náměstí 628, 391 02 Sezimovo Ústí

IČO: 00582620
Bankovní spojení: 0704047309/0800
Datová schránka: 6nwmsbs

Tel.: 381 275 188
e-mail: info@zs2su.cz

Poslední příspěvky