Loutky a my

Kdo z nás by nevěděl, co je loutka? Kdo z nás nikdy neviděl loutkové divadlo nebo si ho sám někdy nezahrál? Myslíme si, že nikdo takový se nenajde. Ve škole jsme si o loutkách povídali a také četli krátké vyprávění o loutkovém divadle. Abychom pronikli více do tajů loutkového divadélka, navštívili jsme sezimoústecké „Divadélko na schodech“. Průvodkyní nám byla paní Hofbauerová, která nám o loutkách vyprávěla a některé nám i půjčila. Zjistili jsme, že držet marionetu není jen tak, protože přece jen něco váží. Také je velkým uměním ji vodit a správně pohybovat rukama, nohama i celým tělem tak, aby vyjadřovala to, co chce sdělit. Tato návštěva se nám moc líbila a inspirovala nás k tvorbě vlastních loutek a přípravě svého divadélka.
Za žáky 3.A  zapsala Andrea Lacinová

Škola

ZÁKLADNÍ ŠKOLA SEZIMOVO ÚSTÍ, ŠKOLNÍ NÁMĚSTÍ 628, OKRES TÁBOR
Školní náměstí 628, 391 02 Sezimovo Ústí

IČO: 00582620
Bankovní spojení: 0704047309/0800
Datová schránka: 6nwmsbs

Tel.: 381 275 188
e-mail: info@zs2su.cz

Poslední příspěvky