Malý zahradník

V pátek dne 31. 3. 2023 se konala celodružinová akce s názvem Malý zahradník…Od 13,00hodin do 14,30 hodin.

Kimova hra zaměřená na zrakové, chuťové a hmatové vnímání a i paměť, postřeh, znalosti z přírody se měla odehrávat v prostorách školní zahrady…Počasí nám nepřálo! Nevadí! Poradili jsme si a akci zorganizovali v prostorách přízemí ZŠ, Školních družin a školní kuchyňky.

Děti si ve dvojicích či ve skupinkách obcházely jednotlivá stanoviště a plnily úkoly: ochutnávku ovoce a zeleniny, doplňovaly rébusy a luštily přesmyčky nebo šahaly do krabice s překvapením, též se snažily zapamatovat si, co nejvíce předmětů během časového limitu a potom je vyjmenovat… I poznávačka rostlin a živočichů žijících v zahradách byla na odpoledním programu. Při čekání v dlouhé frontě před školní kuchyňkou, kde probíhala zkouška chuti, si „malý zahradníčci“ zazpívali písničky s jarní tematikou, hádali záludné hádanky a těšili se na oblíbenou disciplínu. Nakonec ani malé čekání nevadilo.

S blížícím se koncem akce proběhlo vyhodnocení a kontrola správných řešení. Děti si potvrdily nebo rozšířily své znalosti… Hra nebyla soutěží! A podle zápisků v kartičkách dětí, bylo vidět, že úspěšný byl každý!

S organizací a přípravou pomáhala i děvčata z II. stupně a za to jim děkujeme! Akce se vydařila! Děti byly velmi hodné, ukázněné a hra je bavila. Stejně tak i nás, vychovatelky.

Na konci měsíce dubna se můžeme těšit na Dobývání Kozího hrádku, tradiční a velmi oblíbenou akci Školní družiny!

Vychovatelky ŠD