Mimořádné události na 1. stupni

Víte, co všechno obnáší první pomoc? Jakými předpisy se řídit při jízdě na kole? Jaká rasa psů se nejčastěji cvičí pro psovody? Co vše u sebe nosí policisté? Nebo jaké předpoklady musí mít člověk, pokud chce pracovat v jaderné elektrárně? Žáci našeho 1. stupně již ano. V úterý 30. dubna 2024 proběhl na naší škole tradiční projektový den „Mimořádné události“.

Hned ráno se celá škola vydala na školní zahradu, aby zhlédla ukázku výcviku policejních psů. Zejména menším žákům zůstávaly pusinky otevřené, když viděli zuřivost a zároveň ohromnou poslušnost, kterou pětiletý německý ovčák oplýval. Po svačinkách každou třídu čekaly tři bloky věnované zdravovědě, dopravní výchově, Policii ČR či atomovým elektrárnám. Během dopoledne jsme si tak ověřovali nejen své znalosti a dovednosti, ale čerpali jsme i nové informace. Pravou lahůdkou pro každého bylo, když si na vlastní kůži mohl vyzkoušet policejní výbavu a sednout si do nefalšovaného policejního vozu.

Letošní projektový den je nekompromisně za námi. Obohatil nás o nové poznatky, přinesl zajímavosti a vdechl jasná pravidla tam, kde někteří možná donedávna ještě tápali. Oslavili jsme tak trošku netradičně poslední dubnový den a už se jistě nemůžeme dočkat, co nás čeká poslední dva školní měsíce. Tak se zatím nechme překvapit!