Naše děti vědí víc

Že jsou naše děti v online prostředí mnohem kovanější a zabydlenější, to jsme, jako rodiče a učitelé, trochu tušili. Ale jakým směrem se jejich zaujetí tímto fenoménem může ubírat, jsme s úžasem zjistili na přednášce pro rodiče o kyberšikaně a kyberkriminalitě.

Přednášku vedli ve školní jídelně v úterý 22.11. necelé 2 hodiny pánové Petr Šmíd a  Michal Ksandr z neziskové organizace Portus Prachatice.

Oni jí nejen vedli, ale rozhráli klíčové scénky, ke kterým reálně může  v rodinách dojít, celým svým ochotnickým tělem.

Nevěřícně jsme vrtěli hlavami nad množstvím nejrůznějších situací, které každodenně v kyber prostoru nastávají. Oba pánové nám složitá témata podali jasně, stručně, fundovaně a navrch s velkým humorem.

Věříme, že vědomosti, které obdržela zhruba stovka rodičů napříč všemi ročníky za školy, nezůstanou uzamčeny , ale budou dobrým způsobem použity v jejich každodenní rodičovské dřině.

Za spokojený tým sezimáckých pedagogů napsala Petra Kukačková, metodička prevence.