Pod olympijskými kruhy…

Dne 22. června 2022 se na školním hřišti rozhořel pomyslný olympijský oheň. Po dvou letech nucené odmlky se konečně mohla na druhém stupni obnovit tradice školní olympiády.

Hned po zahájení, o které se postarali nejen naši tělocvikáři, ale i sama paní ředitelka, se všichni s vervou sobě vlastní pustili do lítého boje. Konkurence v hodu kriketovým míčkem, skoku dalekém či vysokém, vrhu koulí či na různě dlouhých běžeckých trasách byla veliká a málokdo se chtěl pouze řídit heslem „není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“. Každý toužil po chvilce, aby na jeho krku zacinkal nějaký ten cenný kov. Polovinu práce za nás odvedlo počasí, neboť nám celé dopoledne přálo a na celé sportoviště dopadaly hřejivé sluneční paprsky. A koho sportovní výkony neunavily, mohl se zúčastnit závěrečného běhu s příznačným názvem „Cvoci“. Inu deset koleček na rozehřáté sportovní ploše bylo skutečně jen pro ty nejodvážnější. Našli se však nejen v řadách žáků, ale i učitelů.

Krátce po poledne bylo dobojováno a nejlepší sportovci spočinuli na stupních vítězů. Ať už se některým dařilo více či méně, všichni odcházeli ze hřiště příjemně unaveni. Dopoledne ve znamení sportovních výkonů se skutečně vydařilo.