Slavíci ze 4. a 5. tříd

Co Čech, to muzikant. Kdo z nás by toto staré přísloví neznal. Ať už jsme byli obdarováni pěveckým talentem, či nikoli, každý z nás si tu a tam nějakou tu oblíbenou notičku zabrouká. A aby některá zlata v hrdle nezapadla v davu, pořádáme na naší škole pravidelně pěvecké soutěže. Letos se uskutečnila ve čtvrtek 1. února 2024 na 1. stupni.

Před velkým školním finále probíhala menší třídní kola. Z nich poté vyšli vítězové, kteří se o pomyslnou „bednu“ utkali před zraky svých spolužáků a vrstevníků z ostatních tříd. Celý první stupeň tak byl rozdělen na dvě kategorie. My, čtvrťáci a páťáci, jsme patřili do druhé skupiny. Třetí hodinu jsme tak mohli naslouchat mnoha známým lidovým písním. I když výkony byly poměrně vyrovnané a porota, složená z třídních učitelek, to skutečně jednoduché neměla, nakonec museli být vybráni jen tři nejlepší slavíci.

Jak jsme si tedy vedli? Školní kolo za čtvrté ročníky vyhrála Anička Rýdlová z 4.B, stříbrná byla Nikolka Fundová ze téže třídy a třetí místo bral Pepča Mann ze 4.A. Za nejstarší žáky prvního stupně na zlato dostáhla Sára Tvrdoňová z 5.A a zbylé příčky obsadili žáci 5.B – druhou Viktor Lukeš a bronz Amálie Říhová. Všichni zúčastnění i vítězové byli oceněni sladkými odměnami.

Letošní kolo pěvecké soutěže máme za sebou. Všem účastníkům smekáme klobouk, neboť jejich výkony, i když občas ovlivněné nervozitou či virózou, byly výborné. A nám nezbývá nic jiného, než se začít těšit, jaké písně si pro nás zvolí žáčci v dalším ročníku tohoto oblíbeného hudebního klání.

 

 

předcházející

následující

Škola

ZÁKLADNÍ ŠKOLA SEZIMOVO ÚSTÍ, ŠKOLNÍ NÁMĚSTÍ 628, OKRES TÁBOR
Školní náměstí 628, 391 02 Sezimovo Ústí

IČO: 00582620
Bankovní spojení: 0704047309/0800
Datová schránka: 6nwmsbs

Tel.: 381 275 188
e-mail: info@zs2su.cz

Poslední příspěvky