Slavnost slabikáře

V posledním listopadovém týdnu prvňáčci s napětím očekávali, jaké knížky budou číst ve škole, když živou abecedu již přečetli:-)

Nejdříve ovšem museli projít malou zkouškou, zda mohou nové knihy dostat. Plnili různé úkoly spojené se čtením – přiřazování slabik k obrázkům,

slabikové loto, pexeso nebo domino. Pracovali ve skupinkách, což pro některé z nich nebylo jednoduché, ale společnými silami vše zvládli a

po těchto činnostech následovala zasloužená odměna – předání klíčů a hlavně předání nových knih – slabikářů.

Všichni měli z nových knížek obrovskou radost a s chutí se rovnou pustili do čtení.

Všem prvňáčkům přejeme, aby slabikář byl pouze startem do světa knih, do světa fantazie a příběhů, které mohou s hrdiny knih prožívat.

třídní učitelky Andrea Lacinová, Blanka Faladová a Jana Reisnerová