2.B má knihy ráda

Ne všichni z naší třídy mají rádi český jazyk. Ale čtení a knížky, to je jiná věc. To baví všechny. Každý pátek si čteme své knihy a povídáme si o nich. Tento pátek jsme se připojili k akci Noc s Andersenem. Jen jsme Noc zaměnili za Den. Celý školní den s knihami z nakladatelství Albatros, které letos slaví 75. narozeniny.

Z domova si děti přinesly knihy, které je něčím zaujaly nebo které se jim zdály něčím zvláštní. Proto jsme mohli vidět knihu hojně zdobenou zlatem, knihu s pohyblivými obrázky, knihu mluvící, různé encyklopedie, knihu velikou, těžkou, …

Většinu dne jsme pracovali ve skupinkách a střídali se na stanovištích, kde jsme plnili úkoly – poznat knižní postavu z pohlednice, spojit text z knihy se správnou ilustrací, poznat knihu podle indicií a plnit úkoly ke knize Jak krtek ke kalhotkám přišel. Některé úkoly byly obtížnější, jiné snadnější. Každá skupina spojila síly dohromady a většinu úkolů zvládla. Po závěrečném zhodnocení dne zbyl čas i na zhlédnutí pohádky o krtkovi a kalhotkách. Nestihli jsme jen rozdat sladké odměny. Těch se dočkáme v pondělí.

Den s Andersenem se moc povedl. Plnění úkolů šlo všem od ruky a podle zápalu bylo vidět, že je baví.
Musím všechny moc pochválit za úsilí, se kterým plnili úkoly, za kamarádské chování během celého dne a hlavně za to, jaký vztah ke knihám mají.♥

tř. učitelka Radka Panská