Zdravá 2.B

Všichni víme, že zdraví je pro nás jednou z nejdůležitějších věcí. Proto se v prvouce toto téma opakuje v každém ročníku. V hodinách prvouky jsme si letos několik týdnů povídali o našem těle, o nemocích a úrazech a o zdravé výživě. Téma zdraví jsme po jarních prázdninách zakončili Dnem zdraví.

Nejdřív jsme shrnuli, co je důležité, abychom dělali pro upevnění zdraví, a co naopak nedělat, abychom našemu zdraví neškodili. Rozlišovali jsme nemoci a úrazy a dávali jsme dohromady pravidla chování, která by nám pomohla úrazům předcházet.

Potom jsme vyzkoušeli naše smysly. Zjišťovali jsme, jestli slyšíme oběma ušima stejně, oči jsme potrápili na optických klamech a trénovali jsme i hmat.

Svou tvořivost a fantazii jsme předvedli při přípravě zdravé a zároveň veselé svačinky. Připravovali jsme si veselé obličeje z různých druhů zeleniny. Do přípravy chlebíků se všichni vrhli s velkou chutí. A s chutí ještě větší si pak své výtvory snědli :o)

Na závěr jsme si povídali, jak ošetřit drobná poranění. Při skutečných zraněních to zábava není. Při nácviku jsme si ale užili i dost legrace. Někteří pacienti vypadali v obvazech spíš jako mumie.

Co říct na závěr? Budeme si pamatovat, že je důležité chovat se tak, abychom se o své zdraví dobře starali, abychom ho chránili. A důležité také je stále si všechna pravidla opakovat.

tř. učitelka Radka Panská