Cesta za velbloudy aneb prvňáčci na výletě

Děti z prvních tříd se vydaly na školní výlet na velbloudí farmu do nedalekých Záhostic.

Na farmě nás přivítala majitelka farmy Žaneta Krátošková.Děti se nejprve dozvěděly zajímavosti ze života velbloudů a poté už na ně čekalo dobrodružství – úkolem bylo najít krále jménem Camelus, donést mu nalezené zlato a získat od něj vzácný materiál k výrobě mincí.

Cesta začala na „poušti“, kde děti hledaly zlaté valounky a šperky. Vše uložily do truhly a tu naložily na velbloudy. Karavana se mohla vydat na dalekou pouť ke králi. Děti ho našly v Záhostickém království. Král jim nabídl čaj se vzácnou bylinkou a poděkoval jim za dary. Vzácný materiál děti získaly po vyluštění křížovky. Poté se karavana vydala zpět na farmu.

Největší odměnou byla pro všechny prvňáčky jízda na velbloudech a ražba vlastní mince.

zapsala Jana Reisnerová

 

 

 

Škola

ZÁKLADNÍ ŠKOLA SEZIMOVO ÚSTÍ, ŠKOLNÍ NÁMĚSTÍ 628, OKRES TÁBOR
Školní náměstí 628, 391 02 Sezimovo Ústí

IČO: 00582620
Bankovní spojení: 0704047309/0800
Datová schránka: 6nwmsbs

Tel.: 381 275 188
e-mail: info@zs2su.cz