Folklorní soubor Dubínek v paláci Žofín v Praze

Ač se náš soubor na půdě našeho města objevuje zřídka, přesto nezahálíme a aktivně reprezentujeme jak naši školu, tak celé město v různých částech kraje i republiky. V únoru jsme se například zúčastnili slavnosti 50. výročí vzniku pacovského souboru Stražišťan, kde náš soubor nejen vystoupil se svým pestrým pásmem, ale také se připojil k plesovým oslavám.

Nejvýznamnější událostí tohoto roku však byla účast  na oslavách 150. výročí vzniku baráčnické obce, které proběhly v sobotu 25. května v Praze. Slavnosti začaly slavnostním průvodem od Rudolfina, který vedl přes Smetanovo a Masarykovo nábřeží až na Slovanský ostrov k paláci Žofín. Na této prestižní události jsme se kromě jiných souborů představili i my se svým vystoupením, které sklidilo velký úspěch. Po něm se členové souboru rozhodli udělat radost i dalším návštěvníkům Slovanského ostrova a zahrát jim v prostorách zahrady pár krásných jihočeských písní. Mezi diváky byli nejen čeští milovníci folkloru, ale i cizinci, které naše kultura zajímala. Ti s obdivem sledovali naše tradiční kroje, tance  a hru na hudební nástroje. Nejvíce je však zajímaly naše české dudy. Den plný zážitků jsme završili návštěvou Muzea fantastických iluzí, které přineslo všem další nezapomenutelné momenty. Tímto vystoupením naše aktivity rozhodně nekončí. Řada dalších nás ještě čeká. Diváci se mohou těšit například na festival v Soběslavi, kde Dubínek opět předvede své umění a přinese radost všem přítomným.

Díky těmto aktivitám a vystoupením náš soubor nejenže šíří povědomí o naší kulturní tradici, ale také přispívá k posilování dobrého jména naší školy i města na různých prestižních akcích.

Za soubor Dubínek zapsala Andrea Lacinová

 

Škola

ZÁKLADNÍ ŠKOLA SEZIMOVO ÚSTÍ, ŠKOLNÍ NÁMĚSTÍ 628, OKRES TÁBOR
Školní náměstí 628, 391 02 Sezimovo Ústí

IČO: 00582620
Bankovní spojení: 0704047309/0800
Datová schránka: 6nwmsbs

Tel.: 381 275 188
e-mail: info@zs2su.cz

Poslední příspěvky