Co vypráví les

V pátek 24. září jsme se sešli ve 13,00 hodin před školou, abychom vyrazili na 1. celodružinovou akci v tomto školním roce. Byla to procházka naučnou stezkou Nechyba a v jejím okolí – Co vypráví les.
Rozšířili jsme si znalosti o přírodě a dozvěděli  jsme se zajímavé informace o historii našeho města. Vyzkoušeli jsme si, kolik je nás potřeba k objetí starobylé lípy, památného stromu Sezimova Ústí. Tentokrát štěstí nestálo na naší straně a tak jsme nemohli pozorovat daňky z místní obory. Alespoň jsme si je prohlédli a přečetli o nich na informační tabuli u obory… V lese a i po cestě či na hřišti Pod květinou jsme si dosytnosti pohráli. Na programu jsme měli hry Signály, Káňe a Stref se! Proběhlo i tradiční lesní zpívání a vědomostní kvíz. A hlavně! Stavěli jsme si domečky z přírodnin a to nás moc a moc baví!!! Jak je vidět na fotkách, proběhla i svačinka a nožičky nikoho neboleli… Počasí nám přálo! Náladu jsme měli víc než dobrou a s písničkou na rtech jsme tento okruh hravě zvládli. Rozzářené dětské oči byly krásnou tečkou za touto povedenou společnou akcí!
V měsíci říjnu se můžeme těšit na turnaj v míčové hře Na zajíce.

 

předcházející

Škola

ZÁKLADNÍ ŠKOLA SEZIMOVO ÚSTÍ, ŠKOLNÍ NÁMĚSTÍ 628, OKRES TÁBOR
Školní náměstí 628, 391 02 Sezimovo Ústí

IČO: 00582620
Bankovní spojení: 0704047309/0800
Datová schránka: 6nwmsbs

Tel.: 381 275 188
e-mail: info@zs2su.cz