Den dětí mezi táborskými hasiči

SEDMÁCI TRÁVÍ DEN DĚTÍ U TÁBORSKÝCH HASIČŮ

Den dětí jsme letos slavili s našimi sedmáky bez školní výuky, vyrazili jsme pěšky na exkurzi k táborským hasičům. Čekala nás příjemná procházka zakrádkářskou kolonií, přes sv. Annu do Měšic. Zde nás čekalo malé překvapení. Hasiči na nás trošku zapomněli. Vše ale dobře dopadlo, táborští hasiči ukázali, že jsou to chlapi na pravém místě a uhasí jakýkoli problém! A tak jsme se dozvěděli trošku teoretických informací v učebně, viděli jsme, jak hasiči sportují, prohlédli jsme si garáže a hasičskou techniku, děti si vyzkoušely i ochranné obleky hasičů, na závěr byly vpuštěny do polygonu. Zážitek z této cvičné dráhy byl umocněn tím, že ji dle našeho provázejícího pana hasiče šly děti povinně dvakrát, aby si vyzkoušely, jak jsou na tom se svou fyzičkou, a nakonec šli dobrovolníci do polygonu ještě potřetí, a to potmě. Takže místo jedné hodiny jsme u hasičů nakonec strávili hodiny tři. A bylo to super. Jediné, co jsme tím pádem cestou do školy nestihli, byl „mekáč.“ To však většina dětí vyřešila hned po školním obědě, kdy se většina z nich přesunula na svačinku právě tam.