Sedmáci na Pražském hradě

VHŮRU ZA KARLEM IV.

A to doslova! „Horský výstup“ na Pražský hrad dal ve čtvrtek 26. května některým našim sedmákům pořádně zabrat. Děti při dějepisné exkurzi po stopách našich králů zjistily, že je potřeba něco udělat s vlastní fyzičkou. Děti čekal nejen výstup na Hrad, exkurze začala na Václavském náměstí, odtud jsme pokračovali královskou cestou přes Staroměstské náměstí, Karlův most, Nerudovou ulicí až na Pražský hrad. Zde na nás čekala velice šikovná a energická průvodkyně. S ní jsme zjistili, že si děti pamatují z hodin dějepisu spousty informací z našich dějin, a spousty nových informací se také dozvěděly.

Prohlédli jsme si Chrám sv. Víta, baziliku sv. Jiří, starý královský palác, prošli jsme se Zlatou uličkou k Daliborce, po dvou a půl hodinách jsme se rozloučili s paní průvodkyní a zamířili jsme zpátky na Václavské náměstí.

A protože se exkurze do Prahy v žádném případě nemůže konat bez rozchodu na Václavském náměstí, přišla ta dlouho toužebně očekávaná chvíle, kdy děvčata vyběhla do Primemarku a kluci se šli najíst k MacDonaldovi. Cesta k domovu pak již příjemně ubíhala a já už nyní přemýšlím, kam se vydáme příští rok? Uvidíme, jaká zajímavá témata a místa, o kterých se budeme učit, nás v dalším roce čekají. Pak se rozhodneme, co budeme poznávat příště!