Dubínek v Českém Krumlově

Nebyli jsme jediní, kterým koronavirus zkomplikoval život. Zkoušky souboru a vystoupení se nekonaly, kroje visely ve skříních a čekaly, až budou opět oprášeny a oblečeny na členy Dětského souboru Dubínek. Konečně nastal čas, kdy se sliby splnily. Od září jsme měli možnost nacvičovat, v říjnu natáčet pro televizi spot a v listopadu si splnit přání, na které jsme čekali téměř dva roky. Společně vystoupit na pódiu s našimi kamarády z Krumlova.
Mohli jsme se konečně za nimi rozjet. Cesta vlakem byla sice dlouhá, ale pro někoho to byl zážitek, neboť to bylo poprvé. Na nádraží na nás čekala dudačka krumlovského souboru Zlatka, která nás vedla večerním městem a temnými zákoutími Krumlova za doprovodu jejího příjemného vyprávění. Po příchodu do domu dětí a mládeže nás čekala doslova hostina a poté hudební hry s nácvikem našeho společného programu. Po nich byl čas uložit se ke spánku. Spát ve spacáku na karimatce vedle svého kamaráda bylo pro mnohé dalším jedinečným zážitkem. Ráno zabalit, nasnídat a vyrazit vstříc historickému městu, kde byla pro oba soubory i jejich muzikanty připravena pátrací hra. Užili jsme si to všichni a našli to, co jsme měli. Po vynikajícím obědě nás čekalo vystoupení pro veřejnost. Povedlo se a my odjížděli s dobrými pocity a dojmy.

Moc děkujeme, Zlatko, Majko, Petro, Jardo a další kamarádi z krumlovského Pětilístku. Těšíme se na další setkání s vámi, tentokrát u nás v Sezimově Ústí.
Zástupci DFS Dubínek a Andrea Lacinová

předcházející

následující

Škola

ZÁKLADNÍ ŠKOLA SEZIMOVO ÚSTÍ, ŠKOLNÍ NÁMĚSTÍ 628, OKRES TÁBOR
Školní náměstí 628, 391 02 Sezimovo Ústí

IČO: 00582620
Bankovní spojení: 0704047309/0800
Datová schránka: 6nwmsbs

Tel.: 381 275 188
e-mail: info@zs2su.cz

Poslední příspěvky