Je nám dobře, je nám fajn

S tímto heslem nás ve středu a ve čtvrtek navštívila paní Šárka Suraová, která je lektorkou Zdravé pětky – vzdělávacího projektu Nadačního fondu Albert, který je zaměřený na zásady zdravé výživy.

A kolem zdravé výživy se celý program točil. Děti daly hravě dohromady pravidla, kterými by se měli všichni vyznavači zdravého životního stylu řídit – správné stravovací návyky, pitný režim, dostatek pohybu a spánku. Děti se učily, jak si sestavit správnou skladbu jídel, třídily potraviny na zdravé a nezdravé, dověděly se, jaké potraviny lidskému tělu dávají sílu.

Nejzábavnější byl pro děti pobyt ve školní kuchyňce. Měly příležitost ochutnat výbornou vločkovou kaši, kterou pro ně paní lektorka připravila. Výborná opravdu byla, protože všichni baštili jako o závod. Potom si děti připravily vlastní zdravé jídlo. Menší děti ovocné špízy, větší děti si přidaly ještě závitky z tortilly, sýrů a polníčku.

Ke zdravému životnímu styly určitě patří umět si udělat radost. Děti si ji udělaly mlsáním čokolády. Každý se svůj kousek snažil vychutnávat co nejdelší dobu. Stačí malý kousek sladkostí, ale musíme si ji umět užít.

Co na závěr? Když se budeme chovat rozumně nejen ve výživě, bude nám dobře a bude nám fajn.