Sezimák našel Superstar

Jdu pomalu po chodbě, a co to neslyším! Z několika koutů naší školy se linou různé melodie, tóny, zvuky…..Aha! Je 15. února, nastal ten dlouho očekávaný den. Naše škola hledá svou Superstar! Děti ze všech tříd druhého stupně již netrpělivě očekávají zahájení pěvecké soutěže. Ještě příchod moderátorů a poroty, a můžeme začít. Je vám až líto všech účinkujících, když se podíváte do jejich nervózních očí a když jim čtete jejich myšlenky: „Zvládnu to? Nezapomenu text? Co když to zkazím? Bude se mi obecenstvo smát? Co když zazpívám falešně?“ Emoce právě probíhající jsou velice silné. Tak to neprodlužujme a začněme.

Děti jsou rozdělené na dvě kategorie – mladší žáci (6. a 7.roč.) a starší žáci (8. a 9. roč.).  Jako první začala skupinka žáků mladších, byla to i početnější skupina, po ní vystoupili zpěváci kategorie starších žáků. Zazněly písničky velice různorodé, protože děti neměly žádné omezení. Zaposlouchali jsme se do lidových písniček, country písní, zazněla rozverná píseň Jožin z bažin od Ivana Mládka, Vyznanie Mariky Gombitové, Tři oříšky pro popelku Ivety Bartošové, Motýl J. Suchého a J. Šlitra a několik moderních anglických pop písní. Velice pozitivní a vřelou atmosféru celého hudebního odpoledne dotvářela moderátorská dvojice – Marek Švec a Tomáš Chaluš. Jejich břitký humor nejednou rozesmál celé obecenstvo i účinkující.

Naše odpoledne se chýlí ke konci, pomaličku jsme se prozpívali k poslednímu potlesku, a porota se odchází radit…..Sezimák našel Superstar! Za mladší kategorii se na třetím místě umístilo dvojhlasé duo Ema Žíttová a Linda Gatialová, druhé místo si vyzpívala Zuzka Steinerová. Titul Superstar roku 2023 mladších zpěváčků získal Ondřej Špaček se svou lidovou písničkou Měsíček svítí. Ve starší kategorii se na třetím místě umístila Doubravka Kadeřábková, místo druhé si právem vyzpívala Kamča Brožová, kterou od prvního místa dělil pouhý jeden bod. Titul Superstar roku 2023 v kategorii starších zpěváčků získala Janina Dobrová s lidovou písní Což se mně má milá.

Porota též udělila speciální cenu za nejlepší show, o kterou se postarali svou soutěžní písní Jožin z bažin Marek Švec a Tomáš Chaluš.

Prožili jsme všichni společně krásné odpoledne, dětem gratulujeme za jejich skvělé výkony, za odvahu, kterou předvedly, a už se těšíme na hledání Superstar roku 2024! Přijďte všichni, rádi vás uslyšíme!

Martina Balcárková