Jihočeský zpěváček 2022

Dne 9. dubna se ve Zvíkovském podhradí hotelu Zvíkov konalo krajské kolo pěvecké soutěže Jihočeský zpěváček 2022. Počasí bylo sice aprílové, ale po dvouleté koronavirové absenci jsme se tak těšili, že žádná překážka nás nemohla zastavit ani naštvat. Moderátorská role letos připadla mně a vedení zpěvu Jarmile Hlubinkové, zkušené a skvělé sbormistryni.
Soutěžilo se v kategorii do 9 let, ve které nás zastupovala Sára Tvrdoňová. Do kategorie 10 – 15 let jsme vyslali zpěvačky tři, Janu Dobrovou, Veroniku Šmejkalovou a Violu Šmejkalovou. Konkurence byla veliká, ale ani to naše zpěvačky nezaskočilo. Všechny předvedly skvělé výkony. Bohužel vyhrát nemůže každý. V mladší kategorii získala Sára Tvrdoňová 2. místo a ve starší kategorii, která je postupová, se Jana Dobrová umístila na 4. místě. Stala se tak náhradníkem do českého zemského kola. Zpestřením soutěže bylo vystoupení úspěšné zpěvačky z minulých let, Venduly Šmejkalové a také úspěšných zpěváčků z Vysočiny i Rakouska.
Budeme se těšit na další folklórní setkání.
Andrea Lacinová

Na záznam soutěže se můžete podívat zde: https://www.jfos.cz/content.php?HKID=5

 

následující

Škola

ZÁKLADNÍ ŠKOLA SEZIMOVO ÚSTÍ, ŠKOLNÍ NÁMĚSTÍ 628, OKRES TÁBOR
Školní náměstí 628, 391 02 Sezimovo Ústí

IČO: 00582620
Bankovní spojení: 0704047309/0800
Datová schránka: 6nwmsbs

Tel.: 381 275 188
e-mail: info@zs2su.cz

Poslední příspěvky