Lovci mamutů

Středeční dopoledne si naše třída zpestřila návštěvou místní knihovny. Paní knihovnice si pro nás připravila program na téma naší společné školní četby „Lovci mamutů“.
Začali jsme zvesela hrou „Hledám svou tlupu“ a rozdělili se tak do pracovních skupin. Prvním úkolem bylo prověření, zda se již dokážeme orientovat v knihovně. Dostali jsme za úkol najít knihy ze seznamu, který nám dala paní knihovnice. V každé knize byla ukryta jedna část obrázku z knihy „Lovci mamutů“. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o autorovi této knihy, o Eduardu Štorchovi.
Zopakovali jsme si poznatky o pravěku a přenesli se do děje knihy. Poté si všichni prohlédli obrázky v knihách pana Štorcha, které ilustroval Zdeněk Burian.
Všem se velmi líbilo plnění úkolů na pracovním listu, který tak ukončil příjemně strávený čas v knihovně. Paní knihovnici moc děkujeme a těšíme se na příští setkání.
Tř. uč. J. Dvořáková