Naši dudáci na Mezinárodním dudáckém festivalu ve Strakonicích

Koncem měsíce srpna se dudáci folklorního souboru Dubínek, Andrea Lacinová a Marek Švec vypravili na Mezinárodní dudácký festival do Strakonic, který se konal po čtyřech letech. Co k tomuto festivalu řekli?

„Byla to bezvadná třídenní akce. Odpočinout si, na to nebyl čas. Hrálo se, zpívalo a tančilo po celé tři dny. Setkávali jsme se s kamarády dudáky nejen z Čech, ale i ze zahraničí. Festival navštívilo 47 českých dudáků jednotlivců, 20 českých souborů a 11 dětských, 20 zahraničních souborů se zastoupením dud a 4 soubory, zastupující středověkou hudbu. Na rockové scéně vystoupilo 11 kapel z Čech i zahraničí. Zažili jsme spoustu legrace, potlesku, focení, ale také jsme nezapomněli zavzpomínat na našeho bývalého dudáka pana Ing. Vojtěcha Trubače, který nás k dudám přivedl a vyhrává nám již z dudáckého nebe. Na festival budeme vzpomínat a těšit se na další ročník, který by měl být za dva roky.“

Zapsala Andrea Lacinová

 

předcházející

následující

Škola

ZÁKLADNÍ ŠKOLA SEZIMOVO ÚSTÍ, ŠKOLNÍ NÁMĚSTÍ 628, OKRES TÁBOR
Školní náměstí 628, 391 02 Sezimovo Ústí

IČO: 00582620
Bankovní spojení: 0704047309/0800
Datová schránka: 6nwmsbs

Tel.: 381 275 188
e-mail: info@zs2su.cz

Poslední příspěvky