Páťáci detektivy…

Každý z nás jistě někdy zatoužil být v kůži Sherlocka Holmese nebo Hercula Poirota a rozluštit nějakou tu záhadu. Našim páťákům se to ve středu 6. prosince částečně podařilo. Navštívili totiž městskou knihovnu, kde pro ně byl připraven program zaměřený na detektivní příběhy.

Naším průvodcem celého programu byl ježek Jefferson, hlavní postava stejnojmenné knihy Jeana-Claude Mourlevata. Nejprve jsme si povídali o tom, co obnáší taková detektivní práce, připomněli jsme si některé pojmy a snažili definovat, v jakém případě je právě detektiv přivolán. Poté nám paní knihovnice ochotně přečetla část textu, někteří z řad žáků ji vystřídali. O každém úryvku jsme si povídali, abychom pochopili, o čem celá kniha je. V poslední aktivitě jsme se zaměřili na další postavy příběhu a jejich pomoc Jeffersonovi. Na závěr jsme si nezapomněli projít všechna zákoutí knihovny.

Dvouhodinovka se většině páťáků líbila. Detektivky sice pro tuto věkovou kategorii nejsou až tak tradičním žánrem, ale příběh o ježku Jeffersonovi mnohé namotivoval natolik, že se s Mgr. Tíkalovou hned domluvili a nechali si doporučit další detektivky. Nyní už se jistě všichni těšíme, jaké knižní téma pro nás bude připravené na druhé pololetí…

Škola

ZÁKLADNÍ ŠKOLA SEZIMOVO ÚSTÍ, ŠKOLNÍ NÁMĚSTÍ 628, OKRES TÁBOR
Školní náměstí 628, 391 02 Sezimovo Ústí

IČO: 00582620
Bankovní spojení: 0704047309/0800
Datová schránka: 6nwmsbs

Tel.: 381 275 188
e-mail: info@zs2su.cz

Poslední příspěvky