Planetárium

V pondělí 27. září vyrazila čtvrtá a pátá třída na exkurzi do Hvězdárny a planetária V Českých Budějovicích. Cesta byla příjemná a rychle nám utekla. Byli jsme všichni natěšení a plni očekávání.
Cestou za poznáním jsme zakousli něco dobrého a zároveň jsme mohli nakrmit i své oči optickými klamy – zrakoklamy, které lemují cestu k planetáriu. Tam pro nás již měli připravený program. Nejprve jsme navštívili kinosál, kde jsme shlédli projekci, při které jsme měli možnost názorně se seznámit se základními pohyby Země, Měsíce a ostatních těles sluneční soustavy. Viděli jsme, proč se střídá den a noc, proč se střídá roční období a mění tvar Měsíce.
Poté jsme se přemístili do planetária, kde jsme se seznámili s objekty denního i nočního nebe (Slunce, Měsíc, planety, hvězdy a souhvězdí) a snažili se zorientovat na noční obloze.
Cestou zpátky jsme vstřebávali nabyté informace a těšili se, až se setmí a všechno budeme opět moci prozkoumat na rozzářené noční obloze a ukázat to i svým blízkým.

Třídní učitelka J. Dvořáková