Pod alpskými velikány

Víte, jak dlouho trvá cesta lanovkou na Niesen? Co je pedalo? Nebo jak přišel Bern ke svému jménu? Žáci našich škol už ano. Ve dnech 3.-8. června 2023 totiž v rámci letošního výměnného pobytu navštívili Švýcarsko.

Zatímco v neděli žáci podnikali výlety se svými švýcarskými kamarády a jejich rodinami, od pondělí jsme se do různých lokalit vydávali společně. Začátek pracovního týdne jsme zahájili ve škole. Zúčastnili se nejen dvou vyučovacích hodin, ale i výborně vymyšlené olympiády. Komu se také poštěstí si zastřílet z kuše, postavit nejvyšší věž či se projet na pedalu? A po sportovních výkonech se celá naše skupina odebrala vstříc hlavnímu městu.

Následující dny jsme navštěvovali jak horské vrcholky, tak i malebná švýcarská města. Ačkoliv některým vysoké výšlapy nebyly úplně příjemné, rozhled po okolí, jehož špičky občas schovávala sněhová čepice, byl velkou odměnou a balzámem na duši. Počasí nám skutečně přálo, a proto jsme si v úterý mohli užít kratochvíle v zábavním centrum ve Frutigenu.  Zkrátka výborně připravený program klapal jako švýcarské hodinky.

Pět dní uteklo jako voda a byl tu čas loučení. Pro někoho čtvrteční ráno představovalo slzavé údolí, jiní si slíbili, že zůstanou v kontaktu skrze různé komunikační výdobytky moderní doby. Inu, ve Švýcarsku jsme nejen poznávali jejich města, hory a zvyklosti, ale procvičovali jsme i naše jazykové dovednosti a utužovali a rozvíjeli přátelství. Tak na shledanou, horští velikáni a švýcarští přátelé! Uvidíme se zase za tři roky!

předcházející

následující

Škola

ZÁKLADNÍ ŠKOLA SEZIMOVO ÚSTÍ, ŠKOLNÍ NÁMĚSTÍ 628, OKRES TÁBOR
Školní náměstí 628, 391 02 Sezimovo Ústí

IČO: 00582620
Bankovní spojení: 0704047309/0800
Datová schránka: 6nwmsbs

Tel.: 381 275 188
e-mail: info@zs2su.cz