Podzim s Dubínkem

Podzim byl pro DFS Dubínek velmi rozmanitý. Společně s Budějovickým dudáckým sdružením si na začátku měsíce září naši dudáci zahráli v Dolním Bukovsku, koncem září zpěvačky souboru odjely do Zvíkovského podhradí hotelu Zvíkov nahrávat jihočeské písně a fotit se na propagační materiály JFoS, v polovině října se někteří členové zúčastnili Folklor kempu v Českých Budějovicích a naučili se nové tance. Na konci října měl soubor možnost zúčastnit se setkání, věnované sběrateli a dudákovi lidových písní Františku Kopšíkovi a zavzpomínat tak i na Ing. Vojtěcha Trubače, dudáka, který s námi hrával, ale bohužel se tohoto setkání nedožil.

Je začátek listopadu. Muzikanti pomalu začínají nacvičovat zimní pásma a koledy, děti se učí nové tance a za doprovodu klavíru procvičují zpěvy koled.

Těšíme se na adventní vystoupení a koncerty i na naše diváky, kteří si s námi koledy určitě zazpívají.

Za DFS Dubínek zapsala A. Lacinová

Škola

ZÁKLADNÍ ŠKOLA SEZIMOVO ÚSTÍ, ŠKOLNÍ NÁMĚSTÍ 628, OKRES TÁBOR
Školní náměstí 628, 391 02 Sezimovo Ústí

IČO: 00582620
Bankovní spojení: 0704047309/0800
Datová schránka: 6nwmsbs

Tel.: 381 275 188
e-mail: info@zs2su.cz

Poslední příspěvky