Podzim s Dubínkem

Pod slovem podzim si každý představí období zklidnění, ochlazení s občasným vykouknutím sluníčka, ale také padání listí.

Podzim pro Dětský folklórní soubor Dubínek naštěstí neznamenal padání a zklidnění. Pravdou je opak. Ač se náš soubor neobjevil v našem městě, byl viděn jinde. V září jsme se vydali na společné vystoupení s rakouskými kamarády do Třebíče, v den svatého Václava jste nás mohli spatřit při našem vystoupení v Plané nad Lužnicí. V polovině října soubor účinkoval na setkání přátel folklóru ve Zvíkovském podhradí, kde probíhalo také focení zvyků a krojů do prezentačních brožur a nahrávání lidových písní do webové aplikace. V listopadu dospěláci odjeli na školení s názvem Folklór kemp, kde se učili všemu, co mohou využít pro práci se souborem. V polovině listopadu soubor zatančil na Mezinárodním folklorním setkání  v Milevsku, kde se sešli nejen soubory z Jižních Čech, ale i z Vysočiny a Rakouska.
Od září soubor nacvičuje koledy a ukázku zvyků, spjatých s vánočním obdobím. Pomaličku se začíná s nácvikem nových letních pásem, sepisuje se muzika a tvoří se choreografie. Těšit se můžete na pásma s názvem „Čí jsou to koníčky“ a „Stavění máje“, s kterými poprvé vystoupíme na jaře.
Doufáme, že se nám podaří diváky krásnými jihočeskými písněmi a tanci opět potěšit.
Za soubor Dubínek zapsala Andrea Lacinová, vedoucí souboru