Podzimní laťka v pátých ročnících

Podzim je tady. A toto roční období se na našem prvním stupni tradičně nese v duchu akce nazvané „Podzimní laťka“. Letos se uskutečnila ve čtvrtek 16. listopadu 2023.

Rozběhnout se, podle zadaných instrukcí zdolat připravenou překážku a dopadnout do měkké duchny. Přesně to byl úkol pro žáky druhých až pátých ročníků. Báječnou náladu v tělocvičně podporovali necvičící žáci, kteří svým kamarádům fandili.

A jak dopadli naši páťáci? Vzhledem k poměrně vyrovnaným výkonům a času, který neúprosně utíkal, se porota rozhodla, že ohodnotí nejlepšího skokana v kategorii dívek a v kategorii chlapců a oželí bronzovou příčku na úkor té stříbrné. Mezi dívkami se nejlepší skokankou stala Adéla Sikorová z 5.A s výkonem krásných 120 cm. Druhou příčku s výkonem 110 cm obsadil Sofie Donnerová z 5.A spolu s Adélou Manfeldovou z 5.B. Mezi chlapci dominoval Matěj Čech z 5.B s výkonem 120 cm, na stříbro dosáhli svými 110 cm Josef Vlk z 5.B a dva chlapci z 5.A – Filip Špaček a Ondřej Frank.

Ačkoli tu a tam pracovaly nervy, které vyústily slzičkami z neúspěšného skoku, ostudu si určitě nikdo neutrhl. Ba naopak! Všichni, kdo se postavili na „start“ tohoto závodu, vyhráli příjemný sportovní zážitek, který se u některých nesl ve zdolávání osobních rekordů. Snad všem tato sportovní nálada vydrží i do dalších akcí!