Vzhůru za Karlem IV. na Karlštejn, hurá do Koněpruských jeskyní, aneb sedmáci na výletě!

Ve čtvrtek 23. června vyrazila společně 7.B a 7.C na školní výlet. Vzhledem k tomu, že nás v sedmé třídě provázel v dějepise středověk, zvolili jsme školní výlet tematicky. Po exkurzi na Pražský hrad jsme šli opět po stopách Karla IV. Vyrazili jsme autobusem brzy ráno, kdy bylo ještě chvíli příjemné počasí. Při pěší cestě nahoru na Karlštejn jsme se již trošku zapotili, čekal nás totiž tropický den. Po prohlídce hradu následovalo hodinové volno ve vsi a poté jsme pokračovali směrem ke Koněpruským jeskyním. Přijeli jsme dříve, ale to nevadilo, volný pan průvodce nás vzal na prohlídku a my jsme se rádi všichni schovali před sluníčkem do chladných chodeb. V plánu byla ještě procházka po naučné stezce lomem kolem jeskyní, tu však děti razantně odmítly, a tak jsme se vydali směrem k autobusu a hurá domů. Vzhledem k tomu, že letos byly naše akce spíše naučného rázu, v příštím roce bude náš výlet ryze sportovní!