Co nového u páťáků

Co nového u páťáků

Hned v pondělí ráno jsme se po testování přesunuli do školní družiny za paní vychovatelkou Markvartovou. Připravila si pro nás přednášku, jak poskytnout první pomoc při drobných poraněních, která si můžeme snadno přivodit, i při větších úrazech. Dvě vyučovací hodiny, které jsme s ní strávili, byly nabyté informacemi i praktickými ukázkami. Nakonec jsme si mohli sami některé druhy první pomoci sami na sobě vyzkoušet. Zjistili jsme, že přestože nám paní vychovatelka všechno pěkně vysvětlila a nám se vše zdálo jasné, poskytnutí první pomoci není nic snadného, když je to „jen jako“, natož pak, když je třeba pomoci skutečně zraněnému člověku. A protože opakování je matka moudrosti, určitě se k tomuto důležitému tématu v budoucnu vrátíme.

Ve středu jsme se v tomto roce poprvé podívali do městské knihovny. V úvodu jsme si knihovnu prohlédli, za pomoci paní knihovnice jsme si připomněli, jaká oddělení v knihovně najdeme, dověděli jsme se, že kromě knih jsou k zapůjčení také časopisy nebo stolní hry.
Potom už jsme se věnovali tématu, za kterým jsme přišli – starobylé písemnictví. Paní knihovnice nám vyprávěla, jak písmo vznikalo, jaké písmo různé národy používaly, čím a na co psaly, a některé druhy písma nám také ukázala. Nedokázali jsme odpovědět na všechny její otázky, ale nevedli jsme si vůbec špatně. Moc se nám líbilo, že jsme si mohli vyzkoušet starověké klínové písmo. Hodina v knihovně uteče vždycky jako voda a nejinak tomu bylo ve středu. Určitě se tam za nějakým zajímavým tématem zase vydáme.

Další milou činností tohoto týdne byla příprava tradičního domečkového adventního kalendáře. Každý do svého domečku napsal úkol většinou zábavného charakteru. A už v pondělí otevřeme první domeček. Jaký úkol v něm asi najdeme?

tř. učitelka Radka Panská

předcházející

následující

Comments are closed.
Škola

ZÁKLADNÍ ŠKOLA SEZIMOVO ÚSTÍ, ŠKOLNÍ NÁMĚSTÍ 628, OKRES TÁBOR
Školní náměstí 628, 391 02 Sezimovo Ústí

IČO: 00582620
Bankovní spojení: 0704047309/0800
Datová schránka: 6nwmsbs

Tel.: 381 275 188
e-mail: info@zs2su.cz