Dopoledne v muzeu

Dopoledne v muzeu

Původně jsme zamýšleli navštívit muzeum už v loňském školním roce, kdy jsme se o husitech učili. Situace bohužel byla taková, jaká byla, a proto jsme návštěvu absolvovali až nyní.

Protože je naše třída poměrně početná, bylo třeba rozdělit se v muzeu na dvě skupiny, abychom si všechny činnosti náležitě užili. Z tohoto důvodu nás do muzea doprovodila paní vychovatelka Štěpánková, za což jí moc děkujeme.

Většina z nás navštívila táborské muzeum poprvé. Jako praví husité jsme při vstupu odevzdali své majetky do připravených kádí a program mohl začít. Paní lektorky nám nedaly žádnou informaci zadarmo, nad vším jsme si museli lámat hlavy a pokusit se přijít věci na kloub sami. Dověděli jsme se o životě v husitském Táboře, o způsobu boje husitů i o jejich životě, o Janu Husovi. Poznávali jsme věci, které pocházely z období husitských válek, hledali jsme informace v expozici a absolvovali jsme ještě další činnosti. Především jsme si uvědomili, že husitská doba je jen kapkou v dějinách našeho státu, ale kapkou významnou. Nenechali jsme si ujít ani procházku táborským podzemím, kde je sice teplota vhodná pro zrání piva, ale nám by se zamlouval nějaký ten stupeň navíc.

A protože se nám naše majetky po skončení programu vrátily zpět, mohli jsme si na závěr, jako na každé správné exkurzi, nakoupit drobné upomínkové předměty.

Čtvrteční dopoledne bylo příjemné. Učili jsme se a hráli si zároveň, zažili jsme a vyzkoušeli si něco nového. Snad se nám v tomto školním roce naskytne možnost podniknout další výpravu za poznáním.

třídní učitelka Radka Panská

předcházející

následující

Comments are closed.
Škola

ZÁKLADNÍ ŠKOLA SEZIMOVO ÚSTÍ, ŠKOLNÍ NÁMĚSTÍ 628, OKRES TÁBOR
Školní náměstí 628, 391 02 Sezimovo Ústí

IČO: 00582620
Bankovní spojení: 0704047309/0800
Datová schránka: 6nwmsbs

Tel.: 381 275 188
e-mail: info@zs2su.cz