Dubínek na zvíkovském setkání souborů

V sobotu 18.června se ve Zvíkovském podhradí hotelu Zvíkov konalo mezinárodní setkání folklórních souborů. Tentokrát se nejednalo o vystoupení jednotlivých souborů, ale bylo připraveno zábavné odpoledne s cílem navázání přátelských vztahů mezi soubory. Děti si mohly vyzkoušet drátování, techniku modrotisku, práci se sklem, s papírem a kovářství. Součástí programu byla také taneční dílna, kde se děti učily tance svých kamarádů z jiné oblasti, než z které pochází. Program byl završen prohlídkou hradu Zvíkov. Tento den jsme si moc užili a vezli jsme si domů spoustu výrobků. Čekají nás prázdniny, avšak Dubínek odpočívat nebude. Dudáci se pomalu připravují na mezinárodní dudácký festival ve Strakonicích, na kterém je můžete zahlédnout poslední srpnový víkend. Také houslisté pojedou zdokonalit svůj um na houslovou týdenní školu. Nebudou ani zahálet rodiče našim malých folkloristů, kteří budou muset kroje vyprat, naškrobit a připravit tak na další školní rok. My všichni se budeme moc těšit, až v novém školním roce budeme moci nejen ukázat naše tradice a zvyky, ale také zazpívat naše krásné lidové písně v malebných českých krojích.

Andrea Lacinová

 

 

Škola

ZÁKLADNÍ ŠKOLA SEZIMOVO ÚSTÍ, ŠKOLNÍ NÁMĚSTÍ 628, OKRES TÁBOR
Školní náměstí 628, 391 02 Sezimovo Ústí

IČO: 00582620
Bankovní spojení: 0704047309/0800
Datová schránka: 6nwmsbs

Tel.: 381 275 188
e-mail: info@zs2su.cz

Poslední příspěvky