Ohlédnutí za jarními akcemi Dubínku

Jaro bylo pro Dětský folklorní soubor Dubínek velice pestré. Vystupovali jsme na různých akcích, pořádaných k různým příležitostem nejen v okolí našeho města, ale i na dalších místech České republiky. Prožili jsme fajn dny v Ostrově u Zruče nad Sázavou a na Zvíkově. Setkali jsme se zde s novými lidmi a získali tak pozvání n další akce v příštím roce. Úspěch zaznamenali naši zpěváčci ve Zvíkovském podhradí, kde proběhlo krajské kolo soutěže Jihočeský zpěváček 2023. V kategorii mladších zpěváků se umístil na 3. místě Petr Dubský. Tato soutěž je bohužel nepostupová. Na 2. místě se umístila Eliška Janouchová, která postoupila do celostátního českého zemského kola, které se konalo koncem května v Domažlicích. Ač písničky zazpívala nádherně, do celostátního kola nepostoupila.

Na co se soubor může těšit v příštím školním roce? Je to řada zajímavých vystoupení. Jedno, které zní lákavě, snad můžeme prozradit. V květnu 2024 bychom měli vystoupit na Žofíně v Praze.

Na všechny naše akce i vystoupení se budeme v příštím roce moc těšit.

Za DFS Dubínek zapsala Andrea Lacinová