Praha patřila žákům osmých tříd!

Který automobil používal T. G. Masaryk? Kdo vykonal historicky první dálkový let v dějinách českého letectví? Že odpovědi na tyto otázky nevíte? I pro naše osmáky byly oříškem, neboť nejen ty, ale i mnohé další měli za úkol rozluštit 24. května 2022 v rámci dějepisné exkurze do Národního technického muzea v Praze.

Po příjezdu do Prahy si žáci napříč všemi třemi paralelními ročníky vytvořili skupiny, do nichž obdrželi pracovní listy. Během dvouhodinového rozchodu se pak vydali všemi zákoutími muzea, aby se jim podařilo všechny zadané otázky dostatečným způsobem zodpovědět. Ať už družstva táhla chuť zabývat se technickými vynálezy, nebo u nich zvítězila soutěživost, všechny týmy otázky zodpověděly a jejich účastníci byli odměněni v rámci dějepisu.

Další zastávkou v naší metropoli se stal Petřín. Návštěvou zrcadlového bludiště jsme zjistili, že nemusí být pravdou vše, co člověk v odraze vidí. Připomněli jsme si například také, jak udatně se Pražané bránili vůči Švédům v třicetileté válce či k čemu a za jakého panovníka byla v Praze postaven tzv. hladová zeď. Někteří ještě sebrali odvahu a vystoupali všech 299 schodů, aby se mohli pokochat pohledem naše hlavní město.

„Přišel jsem si to tu užít.“ Přesně s touto větou ráno někteří žáci nastupovali do autobusu a můžeme konstatovat, že většině se to skutečně povedlo. Z Prahy jsme se tak vraceli nejen nabyti novými vědomostmi či zajímavostmi, ale také spokojeni a příjemně unaveni. Inu, exkurze se skutečně podařila.

 

předcházející

Škola

ZÁKLADNÍ ŠKOLA SEZIMOVO ÚSTÍ, ŠKOLNÍ NÁMĚSTÍ 628, OKRES TÁBOR
Školní náměstí 628, 391 02 Sezimovo Ústí

IČO: 00582620
Bankovní spojení: 0704047309/0800
Datová schránka: 6nwmsbs

Tel.: 381 275 188
e-mail: info@zs2su.cz

Poslední příspěvky