Projekt Světadíl

Dne 16. listopadu proběhl dlouho očekávaný celodenní projekt Světadíl. Žáci druhého stupně soutěží mezi sebou v prezentaci svých zemí zadaného světadílu. Práce a přípravy trvají na tento den několik týdnů. Smyslem celého projektu je poznat každý rok blíže jeden z vybraných světadílů. Letos padl los na Střední a Jižní Ameriku. Každá třída si zvolila svého zástupce, ten vylosoval zemi, kterou bude třída zpracovávat. Naše třída si tajně přála Mexiko. A světe div se, přání dětí se vyplnilo, radostný křik a smích z překvapení, že budeme pracovat na Mexiku, se nesl celou chodbou. Děti mají za úkol udělat plakát, kde budou informace o historii, přírodních podmínkách, kultuře, pamětihodnostech, zvycích, fauně a flóře, slavných osobnostech a dalších zajímavostech dané země a následně pětice zástupců originálním způsobem prezentuje informace po dobu deseti minut jak porotě sestavené z vedení školy a netřídních učitelů, tak před jednotlivými třídami druhého stupně. Součástí je také výzdoba třídy, kostýmy a vše potřebné k prezentaci. Gratuluji naší třídě za úžasné druhé místo. Takovou spolupráci a obrovské semknutí, chuť do práce a touhu po co nejlepším výsledku jsem ještě nezažila. Při přípravách panovala naprosto úžasná atmosféra, nádherně jste si pomáhali, i já jsem si tuto akci s vámi moc užila. Děkuji vám, děti, za tento krásný zážitek s vámi. Jsem na vás pyšná!