Putování za životem Ježka s prvňáky

V rámci našeho projektu s názvem “Ježek” jsme se vydali na poutavou cestu do světa těchto malých šibalů. Naše dobrodružství začala sledováním informativního videa o ježcích, kde jsme se dozvěděli o jejich zvyklostech, životním prostředí a neuvěřitelných dovednostech, a také jsme touto cestou získali informace o práci záchranných stanic, věnujících se ochraně ohrožených ježků. Ve výtvarné dílně jsme si vyzkoušeli vyjádřit naši kreativitu nakreslením ježka jedním tahem, poté jsme v pracovním listě přiřazovali různé části těla k obrázku ježka.  Barevnými fixami jsme dodali našim ježkům život.

Náš projekt nebyl jen o uměleckých dovednostech, ale také o rozvoji mentálních schopností. Plnili jsme hádanky, jednosměrky a vyhledávali pojmy spojené s podzimem. Své mozky jsme vyzkoušeli i na sudoku, což bylo výborné cvičení pro naši logiku. Při tvorbě obrazců z kaštanů jsme nejen projevili svou kreativitu, ale také si procvičili počítání. Společenská hra “Já mám, kdo má” nám pak přinesla radostné chvíle plné smíchu a soutěživého ducha. Celý projekt “Ježek” byl nejen zábavný, ale také poučný. Získali jsme informace nejen o ježcích samotných, ale naučili se také spolupracovat ve skupině a být kreativní. Jsme rádi, že jsme mohli být součástí tohoto zábavného výukového dne.

Za 1. třídy zapsala Andrea Lacinová, Blanka Faladová a Jana Reisnerová

předcházející

následující

Škola

ZÁKLADNÍ ŠKOLA SEZIMOVO ÚSTÍ, ŠKOLNÍ NÁMĚSTÍ 628, OKRES TÁBOR
Školní náměstí 628, 391 02 Sezimovo Ústí

IČO: 00582620
Bankovní spojení: 0704047309/0800
Datová schránka: 6nwmsbs

Tel.: 381 275 188
e-mail: info@zs2su.cz

Poslední příspěvky